1.B – leden 2022

Začal nový rok 2022 a my se po vánočních prázdninách opět sešli ve školních lavicích. Povídali jsme si nejen o dárečkách, které nás pod stromečkem velmi potěšily, ale také o zážitcích prožitých s kamarády nebo v rodinném kruhu.

V úterý 4. ledna k nám do školy zavítala paní lektorka s programem „Les a jeho obyvatelé“ zaměřeného na enviromentální výchovu. Nejprve nám vyprávěla o základním rozdělení lesů a představila některé zástupce stromů. Na základě zvukové ukázky jsme poznávali živočichy, které v lese můžeme potkat. Při práci nám pomáhalo velké množství obrázků a zajímavých rekvizit (např. větve, listy a plody stromů, kůže, kožešiny, čelisti, zuby, lebky, rohy, parohy, atd.). V závěru jsme se dozvěděli, jak se proti některých zvířatům chránit, co dělat, když je v lese potkáme nebo jak se zachovat v případě napadení.

Ve středu 19.1. jsme se přenesli z lavic nebo našich domovů do nejstřeženějších prostor v zemi. S našimi průvodci jsme virtuálně nahlédli do jaderné elektrárny Temelín a seznámili se s principy výroby elektrické energie. Na základě získaných informací jsme v závěrečném kvízu dokázali odpovědět na mnoho otázek.

Během celého měsíce ledna jsme se pilně učili. V českém jazyce máme osvojená další písmena, čteme slova a krátké věty. Při čtení vět se snažíme o správnou intonaci. Když si pro nás Agáta připraví úkoly k přečtenému textu, hravě je vypracujeme. V psaní se učíme malá psací písmena, která spojujeme do slabik a slov. Některé tvary nás pěkně potrápí, ale když se protáhneme a správně posadíme, hned nám jde psaní lépe. V matematice sčítáme a odčítáme do 8, čísla porovnáváme a rozkládáme. Slovní úlohy si znázorníme, sestavíme příklad a doplníme je odpovědí. V hodinách prvouky jsme uzavřeli tematický celek „zima“ a začali si povídat o lidském těle. Naše ostatní vyučovací hodiny jsou plné písniček, tvoření z různých materiálů, cvičení a pohybových her.

Než jsme se nadáli, byl tu konec měsíce a nám skončilo 1. pololetí tohoto školního roku. V pondělí 31.1. jsme dostali naše první vysvědčení. Všichni se můžeme pochlubit krásnými známkami, které udělali radost nejen nám, ale i našim blízkým. Nyní máme před sebou ještě mnoho práce. Když si udržíme dobrou náladu, úsměv na tváři a sluníčko nahlédne do našich oken, určitě vše zvládneme

.