1.B – leden 2021

Po vánočních prázdninách jsme se opět sešli ve škole. Byli jsme plni zážitků z vánoční nadílky a volných dnů strávených v rodinném kruhu. Cítili jsme se odpočatě a mohli jsme se tedy s chutí pustit do práce.

Bylo jí hodně, ale zvládli jsme ji. Tak například po osvojení dalších písmen už čteme krátké příběhy a máme z toho radost. Leckdo si už doma čte ve svých vlastních knížkách, které mu nadělil Ježíšek. Také v psaní se neustále zlepšujeme. Ruka už nás více poslouchá a nová psací písmenka nám nedělají problémy. I v matematice se stále rozvíjíme. Stále si rozšiřujeme číselný obor a dokonce už hledáme výhodné způsoby pro výpočty. Užíváme také získané matematické dovednosti při řešení situací z běžného života. V hodinách prvouky jsme se věnovali člověku, jak žít zdravě a jak o sebe pečovat. V předmětech zvané výchovy jsme si dokázali, jak jsme šikovní při práci s různými materiály a barvami. Výsledky našeho snažení nám teď zdobí třídu. Tělesnou výchovu jsme hodně trávili venku a zabavili jsme se třeba stavěním sněhuláků či dalšími hrami na sněhu. Mnoho dětí zaujalo vytváření obrazců pomocí stop ve sněhu – taková imitace otisků pneumatik traktoru byla pro ně velkým překvapením a čerstvě zasněžená školní zahrada se změnila v místo, kde „jezdily traktory“ všemi směry.

28. ledna nastal dlouho očekávaný den – rozdávání vysvědčení. Všichni jsme se na to těšili, někdo nemohl ani dospat. Když se ale děti seznámily se svými známkami, nastalo zklidnění. Každý byl spokojen. Aby další pololetí školního roku dopadlo stejně výborně, zamysleli jsme se společně nad tím, co by pro to mohl každý z nás udělat. Držme si palce, ať to dodržíme.