1.B – květen 2023

V květnu jsme měli v tělocvičně akci Boříme ledy, kde jsme se učili při pohybových aktivitách, jak dobře spolupracovat. Vyráběli jsme také přáníčka ke Dni matek. V hodině tělesné výchovy jsme měli ukázku, co všechno jde se švihadly, potom jsme některé prvky i zkoušeli. Také nás přišli učit deváťáci, akce se jmenovala Velcí učí malé. V českém jazyce už umíme skoro všechna písmena a dáváme si otázky ke čtenému textu, abychom článku dobře rozuměli. Některé děti už čtou knihy – Moje první čtení a pak si o knize ve škole povídáme. Máme novou matematiku – Počítáme do 20, naučili jsme se hodiny, co je kvádr a krychle. V prvouce jsme se učili měsíce, dny v týdnu, co roste v lese – jedlé i jedovaté rostliny. Teď už nás čeká poslední měsíc a těšíme se na výlety.