1.B – květen 2022

Máme za sebou již devátý měsíc tohoto školního roku. Slunečné dny nám přibývají a my trávíme více času venku. Načerpáme novou energii a hned se nám lépe pracuje. V průběhu měsíce jsme si osvojili další tiskací i psací písmena. V počtech jsme se posunuli na číselné ose až k 20 a v prvouce probrali tematický celek „Čas“. Začátkem měsíce nám paní učitelka vyprávěla o svátku všech maminek. Nyní si budeme pamatovat, že Den matek připadá vždy na druhou květnovou neděli. O výtvarnou výchovu jsme vytvořili srdíčka, která jsme uschovali a v neděli 8. května je s láskou věnovali maminkám. 11. května jsme se zúčastnili výchovně – vzdělávacího programu „Ználek“, který byl zaměřený na prevenci šikany, projevování emocí a komunikaci v rámci třídního kolektivu. Během činností jsme pomohli dívce Jarmile a pronikli do tajemství Ználka, který zná lék na různá trápení a pomáhá nám s rozhodováním. 19. května jsme zavítali do knihovny, kde nás čekalo překvapení od nakladatelství Thovt. Program „Motivační hry“ byl zaměřen na podporu a rozvoj čtenářské gramotnosti, orientaci v knize, sluchovou analýzu a syntézu. Během činností jsme rozvíjeli komunikační dovednosti, vytrvalost a soustředěnost. Nejvíce jsme si užili pexeso hrané ve skupinách. Přišli jsme na to, že spolupráce se vždy vyplatí. O prvouku jsme v rámci opakování vytvořili projekty na téma „Roční období“. Protože jsme se zapojili všichni, vznikly velmi podařené práce plné informací a získaných znalostí. Při prezentaci vytvořených plakátů z nás spadl ostych a tréma, neboť jsme měli oporu v celé skupině kamarádů. Nyní máme před sebou poslední měsíc tohoto školního roku, během kterého docvičíme čtení i psaní, počty do 20 a doplníme si znalosti z prvouky. Nejvíce se však těšíme na výlety, které nás čekají.