1.B – duben 2023

Na začátku druhého jarního měsíce za námi přijeli herci ze souboru Evy Hruškové a zahráli pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele, pohádka byla plná písniček, také jsme se mohli do představení zapojit a po skončení představení jsme si prohlédli krásné loutky. V dubnu jsme zároveň hodně pracovali, umíme již všechna písmenka, čteme delší texty, nacvičujeme nová malá psací písmena. V matematice počítáme do 15 a úspěšně řešíme slovní úlohy. V prvouce jsme se učili o jarních květinách, domácích zvířatech a jejich mláďatech a zopakovali si vše o jaru. Moc jsme se těšili na exkurzi do Národního zemědělského muzea, prohlédli jsme si interaktivní expozice a pracovali v dílničkách, například jsme pozorovali semínka plodin pod lupou. Výlet se nám vydařil a všem se nám líbil. Duben byl také měsícem projektů. Prvním byl „Pyžamový den“, ve kterém jsme se mohli celý den učit v pyžamu. Dále to byly projekty „Ukliďme Česko“, kdy jsme si nasadili ochranné rukavice a sbírali odpadky v okolí školy, „Den Země“ ve kterém jsme si povídali, jak můžeme chránit naši planetu, například tříděním odpadu. Nejvíce jsme se těšili na projekt „Čarodějnice“, v tento den většina z nás přišla do školy v masce čarodějnice, řešili jsme různé čarodějnické úkoly a v hale pro nás deváťáci připravili plno čarodějnických soutěží. Čarodějnicemi duben skončil a my se těšíme na další měsíc.