1.B – duben 2022

DUBEN – měsíc plný zážitků

První dubnový den jsme se zapojili do celostátní akce „Ukliďme Česko“. I když nám počasí nepřálo, vydali jsme do okolí naší školy a sesbírali mnoho odpadků, které na zem nepatří. Do školy jsme se vrátili spokojeni, protože čisté prostředí nás těší.

Týden od 4. - 8. dubna byl ve znamení barevných dnů. Moc se nám líbilo, když jsme se každý den oblékli do jedné z barev. Nejhezčí den byl pátek, protože se naše třída rozzářila v barvě žluté a oranžové. Na barevný týden jsme navázali projektem „Velikonoční učení“. Paní učitelka vyprávěla o velikonočních zvycích a tradicích. Vysvětlila nám význam pašijového týdne a jednotlivých barev. Během dne jsme plnili různé úkoly a domů si odnesli nejen krásné přáníčko, ale i velikonočního zajíčka.

V následujícím týdnu jsme se poprvé vypravili do knihovny. Tolik knížek pohromadě jsme snad ještě neviděli. Paní Chvojková nás seznámila s výpůjčním řádem a s mnoha knížkami, které jsou vhodné pro naše prvopočáteční čtení. Během návštěvy jsme ukázali, jak zdatní čtenáři se z nás stávají.

V pátek 22. dubna jsme vyrazili do Prahy. Zavítali jsme do divadla Spejbla a Hurvínka na představení „Hurvínek mezi osly“. Všichni máme na pohádku plno krásných vzpomínek a doma z divadla malý upomínkový předmět.

Ve dnech 26. - 28. dubna probíhal ve škole sběr papíru. Velice děkujeme všem, kteří se za naši třídu této akce zúčastnili. Nejlepší sběračkou třídy se stala spolužačka Patricie, jejíž rodiče odevzdali 407 kg papíru.

Ve čtvrtek 28. dubna k nám do třídy přijela paní lektorka ze střediska volného času, vzdělání a služeb „Labyrint“. Vyprávěla o tajemství vody, její ochraně a cestě vodní kapky. Dozvěděli jsme se, jak probíhá koloběh vody v přírodě a jak je pro nás voda důležitá.

Konec měsíce byl ve znamení všech čarodějnic. Zažili jsme den plný her, tajemství a soutěží, které jsme plnili v čarodějnickém převleku. Za naši píli a odvahu jsme obdrželi nejen diplom, ale i čarodějnický průkaz a malou odměnu.

Duben plný zábavných aktivit, projektů a překvapení máme za sebou. Čekají nás ještě dva měsíce před velkými prázdninami, během kterých se budeme pilně učit, ale zažijeme i další pěkné chvilky.