1.B – červen 2023

Tak tu máme červen, měsíc sluníčka, léta a poslední v 1. třídě. Už nebudeme prvňáčkové. Na Den dětí jsme viděli kreslený film o kocourovi a myšce. Náš školní výlet byl do největších jeskyní v našem okolí – Koněpruských. Také jsme si říkali, jak se jmenují jednotlivé krápníky a pomůcku, jak si názvy zapamatovat. Děti si to pamatovaly a p. průvodkyně z nich byla nadšená. Říkali jsme si také, co je trilobit a že za existence Země zde bylo nad námi třikrát mělké moře, to děti překvapilo. Dále jsme byli zazpívat naše známé písně v Domově důchodců, na harmoniku nám dělala doprovod p. uč. K. Procházková. Také jsme udělali vlastní pohledy do Domova důchodců s obrázky a s přáním krásného léta, aby jim nebylo smutno. Snad je potěší. Měli jsme přednášku o zdravé výživě, která se jmenovala Zdravá pětka. Znamená to 5 x denně jíst a řekli jsme si, co máme správně jíst a co jen zřídka. Koncem června jsme byli společně – celá naše budova na promítání dětského filmu a závěrem jsme si udělali diskotéku z písní na přání dětí. Závěrem školního roku jsme se byli podívat u Bulharu a říkali jsme si názvy květin a zvířat po cestě a u rybníka. Co dodat – zvládli jsme 1. třídu a téměř všichni se samými jedničkami. Krásné prázdniny a všem hodně sluníčka a odpočinku.