1.B – červen 2022

A je to tady. Měsíc červen je u konce a nás čekají letní prázdniny. Všichni jsme zvládli učivo 1. ročníku, získali mnoho nových kamarádů a zažili spoustu dobrodružství. A co jsme během měsíce prožili? 1. června si pro nás připravili žáci 5.B a 9.A den plný her a soutěží zaměřených na mrštnost, rychlost, postřeh a přesnost. Akce se velmi vydařila a všichni jsme si tento den moc užili. V pondělí 13. června jsme se vydali do nedalekého zooparku v Zelčíně. Ve volném výběhu jsme se seznámili se zvířátky z celého světa, např. s koňmi, oslíkem, pštrosy emu, klokánky, lamami a dalšími hospodářskými zvířaty. Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek. Ve čtvrtek 16. června jsme měli preventivní program "Bezpečný pes", během kterého jsme se naučili znát řeč psího těla, rozpoznat psí varovné signály a osvojili si techniky důležité pro ochranu části těla v případě útoku psa. Všichni jsme si mohli vyzkoušet, jak správně k pejskovi přistoupit a bezpečně se ho dotknout. Blížil se týden výletů. I když nám v pondělí 20. června počasí moc nepřálo, déšť nás neodradil a my poznali okolí Unhoště. Poněvadž se v úterý obloha vyjasnila, podnikli jsme pěší výlet do Malých Kyšic. V nohách jsme měli 9 km a v bříšku sladkou odměnu. Všichni za statečnost obdrželi diplom v malokyšickém výšlapu a velkou pochvalu od paní učitelky. V pátek 24. června byl den plný knížek. V knihovně jsme nejen zavzpomínali na pohádkové bytosti, ale i prokázali, jací čtenáři se z nás během školního roku stali. Paní Chvojkové velice děkujeme za prima den. Čas utíkal jako voda a najednou tu bylo pondělí 27. června. Ve spolupráci s městskou knihovnou a muzea proběhlo naše „Pasování na čtenáře“. Recitovali jsme básně o písmenkách z abecedy, o měsících v roce a svým čtením jsme prokázali, že se z nás stali opravdoví čtenáři. I když jsme měli po celou dobu velkou trému, tento den jsme si užili. Moc děkujeme muzeu za poskytnutí zahrady, paní Chvojkové za provázení celým programem, skřítku počasníčkovi za krásnou slunečnou oblohu a rytířům za velikou podporu. V rámci projektu „Dobrý skutek“ jsme obohatili školní knihovnu o další dětské knížky, které nám poslouží k rozvíjení čtenářské gramotnosti - jak při vyučování, tak v době kroužků nebo o přestávky. Poslední týden tohoto školního roku vyvrcholil ve čtvrtek 30. června. Paní učitelka pro nás měla krásná vysvědčení, odměny za celoroční práci a popřála nám nádherné prázdniny plné zážitků a nových kamarádů. My jí slíbili, že budeme na sebe dávat pozor, nezapomeneme číst, psát i počítat, ale hlavně zažijeme spoustu legrace. Ráda bych touto cestou poděkovala rodičům za úžasnou spolupráci a popřála krásné letní dny.

Marcela Veselská