1.B – červen 2021

Červen znamená konec školního roku a to je doba, kdy se rekapituluje celé období v dané třídě. My jsme zvládli všechno učivo stanovené ŠVP naší školy. Sice to bylo za ztížených podmínek, kdy se běžná výuka střídala s distanční, ale za úzké spolupráce s rodiči se vše podařilo. Čteme si knížky, píšeme a počítáme do dvaceti. Musíme se pochválit.

Také jsme si poslední měsíc ve škole obohatili mnoha zážitky. Hned na počátku června jsme oslavili MDD projektovým dnem Pravěk. Užili jsme si ho i díky krásnému počasí. Výuku jsme si zpestřili hned dvěma online besedami s odborníky v daných oborech – „Vesmír“ (projekt Vědci ve výuce) a „Ptáci“ (ZOO online). Ke konci měsíce jsme vyrazili na školní výlet do Starých Hradů. Cesta autobusem byla sice časově náročná, ale setkání s pohádkovými bytostmi v hlubokém studeném sklepení a pak i na kouzelné půdě stály za to. Zajímavým zážitkem byl i kurz létání na koštěti na místním nádvoří.

A co na úplný závěr školního roku? No přece naše první vysvědčení. A pak hurá – prázdniny!