1.B – březen 2023

Začalo nám jaro a povídali jsme si, co se všechno děje v přírodě, učili jsme se jarní básničky. Začátkem měsíce jsme byli v divadle Gong v Praze na Malé čarodějnici. Představení bylo hezké, poučné, malá čarodějnice se nakonec naučila kouzlit. Zpestřili jsme si také celý předvelikonoční týden, oblékli jsme se do barevného oblečení – pondělí modré, úterý šedivé, srředa červená, čtvrtek zelený a oranžový pátek, přibližně tak, jak odpovídá našim velikonočním tradicím. I když bylo občas ošklivé počasí, třída se nám rozzářila. Škola naruby měla úspěch, i když ji děti měly vlastně poprvé (připravily si pro spolužáky zábavné učení). Měly pěkné barevné přípravy, zahrály jsme si matematické hry. Pomůcky na výuku věnovaly spolužákům. Do velikonočních námětů nám dobře zapadla výstava“ Dráteníkův rok“ v městském muzeu. Viděli jsme ukázku drátování s odborným výkladem. Děti se zajímaly o jednotlivé výrobky a chtěly vysvětlit postup výroby. Na zpáteční cestě jsme poznávali jarní květiny v zahradách. Samozřejmě je pro nás nejdůležitější výuka – v českém jazyce už čteme věty, umíme už skoro všechna písmena (některé děti už všechna). V matematice sčítáme a odčítáme do deseti. Na hodinu prvouky jsme si přinesli fotografie z doby, kdy jsme byli miminka. Na konci měsíce se učíme o Velikonocích, proč jsou dny různě pojmenované a další zvyky a tradice.