1.B – březen 2024

Měsíc březen byl u nás ve třídě opravdu rozmanitý. Zažili jsme prima chvíle během vyučování i konaných akcí. 6. března jsme navštívili městskou knihovnu. Paní Chvojková nás seznámila s výpůjčním řádem a systémem řazení knížek. Nyní víme, proč je důležité knihy vrátit do správného regálu a proč mají označení různě barevnými štítky a čísly. 14. března jsme si v hodině matematiky vyzkoušeli mini roboty VEX 123 - skvělou pomůcku k výuce informatického myšlení a získání základů programování. Nejprve jsme roboty programovali přímo na jejich "těle", ale vyzkoušeli jsme si i jejich fungování pomocí programovací tabulky - kodéru. Velice děkujeme za úžasnou hodinu panu učiteli Jirkovi Duškovi a přítomným osmákům. 18. března jsme měli enviromentální program „Les a jeho obyvatelé“. Dozvěděli jsme se mnoho informací o způsobu života lesních obyvatel od velkých i malých savců, ptáků až po plazy. Během celé besedy jsme si mohli prohlédnout velké množství rekvizit (např. kůže, čelisti, zuby, lebky, rohy, parohy, atd.). Dozvěděli jsme se, jak se proti některých zvířatům chránit, co dělat, když je potkáme v lese nebo jak se zachovat v případě napadení. V hodině prvouky jsme si vše zopakovali při práci ve skupinách. Týden od 18. - 22. března byl ve znamení barevných dnů. Moc se nám líbilo, když jsme se každý den oblékli do jedné z barev. Na barevný týden jsme navázali projektem „Velikonoce". Připomněli jsme si zvyky, které jsou spojené se svátky jara. Povídali jsme si o významu jednotlivých dnů pašijového týdne a o tradicích, které se během těchto svátků dodržují. Ve skupinách jsme vytvořili plakáty plné velikonočních úkolů. 27. března se u nás ve třídě učilo "naruby". Během činností jsme si někteří z nás vyzkoušeli hodinu z pohledu učitele. Pro své spolužáky jsme si nachystali spoustu krásných aktivit z českého jazyka a matematiky, zpestřením bylo např. poznávání vlajek, hledání rozdílů, luštění skrytých slov a osmisměrky. Nastal konec měsíce a my si užili sice krátké, ale velmi pěkné velikonoční volno.