1.B – březen 2022

„Březen u nás v 1.B“

Sluníčko začíná pomalu hřát, vykukuje nová tráva a hlavičku vystrkují první rostlinky. Ptáčci vesele zpívají nebo se vrací z teplých krajin. Vše se probouzí k životu. Abychom přilákali sluníčko k nám do budovy a správně uvítali jaro, sešli jsme se s ostatními žáky z Komendy a zazpívali si mnoho veselých písniček. Celá škola se tak rozezněla „Po-masopustní veselicí“.

Začátkem března proběhla poprvé u nás ve škole recitační soutěž. Z naší třídy se zúčastnilo 5 žáčků, kterým patří velká pochvala. Prvním unhošťským poetou se stala Elenka se svou Červenou Karkulkou a postoupila do oblastního kola. Ve čtvrtek 17.3. básničku přednesla na recitační přehlídce „Slánka". Vyhrála překrásné 2. místo. Děkujeme nejen Elence za úžasnou reprezentaci naší školy, ale i rodičům za pečlivou přípravu.

Zatím, co nás Elenka reprezentovala ve Slaném, konala se ve sportovní hale akce „Škola v pohybu“. Zásluhou pana Novobilského jsme zažili báječné chvilky plné zábavných her a pohybových aktivit. Domů jsme odcházeli plni energie a s úsměvem na tváři.

Následující den jsme se virtuálně seznámili s obnovitelnými zdroji energie. Díky poutavému vyprávění a nahlédnutí do jednotlivých elektráren nyní známe další možnosti výroby elektřiny. Poněvadž jsme po celou dobu naslouchali, v závěrečném testu jsme někteří uspěli na výbornou. Tomášek byl nejrychlejší a získal krásnou odměnu od společnosti ČEZ.

Přiblížil se konec měsíce a my si užili „Teplákový den“.

A jak nám jde učení? Jak říká naše paní učitelka: „Skvěle“. Každé ráno se přivítáme písničkou. Když do naší třídy ještě nakoukne sluníčko, hned máme lepší náladu a velkou chuť do práce. V českém jazyce známe další písmena a zdokonalujeme se ve čtení. Čteme krátké příběhy o přírodě, dětech i zvířátkách. V psaní nacvičujeme nové tvary psacích písmen, spojujeme je do slabik a slov. V matematice pracujeme s přirozenými čísly do 15. Čísla rozkládáme, porovnáváme, sčítáme a odčítáme. Někdy se sice zamotáme do početních řetězců, ale společně dokážeme chybu najít a odstranit. Učíme se určovat čas – zatím celé hodiny. V prvouce si povídáme o ročním období „Jaro“. Umíme vyjmenovat jarní měsíce, některé jarní květiny, pozorujeme změny v přírodě a učíme se pojmenovat členy zvířecích rodin. Poté, co k nám do třídy přinesla paní asistentka Mirka křepelku, víme, kdo snáší ta malá a zdravá vajíčka. V ostatních hodinách vyrábíme a malujeme obrázky s jarní tématikou, cvičíme nebo si zpíváme.

A co nás čeká během měsíce dubna? Něco již víme, ale zatím neprozradíme.