1.B – březen 2021

Měsíc březen zasáhl do naší školní práce opětovnou distanční výukou. Přestali jsme se vídat ve škole a opět jsme se setkávali a doposud setkáváme jen přes monitory počítačů. Snažíme se všichni – žáci i rodiče spolu s paní učitelkou. Děti jsou šikovné a dělají pokroky. Rodiče je vedou k plnění cvičení, kterými si učivo z on-line hodin více procvičí. Během přestávek mezi on-line hodinami si děti rády spolu povídají o tom, co dělají, jak si hrají a ukazují si knížky a hračky. Už se moc těší do školy.

V uplynulé době jsme se zúčastnili dvou on-line besed. Během besedy Březen – měsíc knihy nám paní knihovnice z městské knihovny v Unhošti představila dětskou knihovnu, seznámila nás s jejím chodem a ukázala nám několik knížek vhodných pro začínající čtenáře. My jsme jí na oplátku předvedli, jak už umíme číst. Při druhé besedě s názvem Velikonoční zvyky a tradice nám paní Štěpánová z muzea v Unhošti vyprávěla o velikonočních svátcích, o tom, co při nich dříve lidé dodržovali za obyčeje a co se dochovalo dodnes. Také nám ukázala kraslice zdobené různými technikami. Všem se obě besedy líbily a čerpali jsme z nich při další výuce.