1.A – únor 2023

Nejkratší školní měsíc aneb těšení se na první jarní prázdniny

Po vysvědčení jsme společně trávili ještě dva dny ve škole, než jsme si dopřáli pololetní prázdniny. Bylo to krátké volno, i tak si ho všichni moc užili. V měsíci únoru jsme se s Agátkou přesunuli do slabikáře číslo 2. I tady na nás čekali další nové hlásky, slabiky dě, tě, ně… Jsme zvědaví i na nové básničky a písničky o jaru. V písance píšeme další nová písmenka, zatím jsou všechna malá. Většina dětí zvládne moc hezky napsat a přepsat i slova trojslabičná. Matematika je také s Matýskem plná čísel, znamének, slovních úloh. Počítáme už do 9. Těší nás stavět si příklady z krychliček, či moc rádi počítáme veselé slovní úlohy, které si na nás paní učitelka vymýšlí. Papoušek Oskárek nás v prvouce také pořád učí nějaké novinky. Zavítali jsme s ním do kapitoly Člověk (životospráva, nemoci a úrazy, příprava stolování, záchranné složky…). Měsíc únor je spojený i s masopustem. Ten jsme si připomněli díky paní Štěpánkové v muzeu. Výstava a její poutavé povídání se nám všem velmi líbilo. Další zábavnou aktivitu jsme si ve výuce dopřáli – virtuální prohlídku elektrárny Dukovany. Bylo to pro nás všechny moc zajímavé. Děti poslouchaly opravdu velmi pozorně, jsem ráda, že při kontrolních otázkách se jim dařilo odpovídat na výbornou. Tento měsíc bylo u nás docela dost smutněji, většina dětí byla častěji doma a bojovala s nějakou virózou. V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností se malovaly obrázky spojené se zimou, o svátek Valentýn nás ve třídě zaplavilo mnoho nádherně barevných srdíček. Každý svou valentýnku také někomu jeho srdíčku blízkému vyrobil a předal. Únor nám utekl, ani nevíme jak. K jeho rychlosti určitě pomohly očekáváné jarní prázdniny. Děti se na ně moc těšily. Většina jela na hory, k babičce, jiní zavítali do bazénu, také například navštívili kino… Prázdniny byly krásné a šup už je tady další měsíc – pan BŘEZEN. Snad i ten bude moc veselý, naplněný nějakým dobrodružstvím.

Dita Makovičková