1.A – únor 2022

V měsíci únoru nás čekalo nejen učení, ale také jarní prázdniny, na které jsme se velmi těšili. Většina z nás je trávila na horách, kde jsme si zalyžovali a odpočinuli. Během měsíce února jsme ve výtvarné výchově malovali obrázky volně žijících zvířat do soutěže Kladenská veverka a ovoce do soutěže Ovoce plné vitamínů. V pracovních činnostech jsme si vyrobili masky a klauna, a tím si připomněli masopustní období. Jaro už se blíží, venku kvetou sněženky a my jsme si je vytvořili z papíru a s obrázky vyzdobili třídu. Na tělesnou výchovu chodíme opět do sportovní haly, nejvíce nás baví hrát různé pohybové a míčové hry. V českém jazyce se učíme poznávat slovní druhy a začali jsme číst knihu Miloše Macourka Žofka. Proběhlo třídní kolo recitační soutěže a tři žáci - Terezka Hlušičková, Oskar Boudník a Adam Trnka postoupili do školního kola, které bude začátkem března a my jim budeme držet palce. V matematice jsme procvičovali písemné sčítání a odčítání, násobení a dělení a začínáme počítat do 1000. V prvouce jsme dokončili učivo o neživé přírodě, nejvíce nás zaujala kapitola o Slunci a planetách. Poslední zimní měsíc rychle uplynul a už se těšíme na jaro.