1.A – říjen 2023

Druhý školní měsíc jsme nezaháleli. Ve všech předmětech jsme si osvojovali nové dovednosti a získávali nové informace. Aby bylo učení zábavné, využíváme naši interaktivní tabuli, ale používáme i mnoho pomůcek. Třeba v matematice víčka od lahví nebo jiné předměty, se kterými se dá manipulovat a seznamovat se s počtem. V estetických výchovách vyrábíme různé dekorace třeba k výzdobě třídy. Ve výtvarné výchově jsme pracovali ve skupinách. V prvouce jsme ještě využili krásného podzimního počasí k pozorování přírody a jejích změn. Také jsme ochutnávali ovoce, o kterém jsme si povídali, a to v sušené podobě. V několika předmětech jsme vyzkoušeli tablety, které se střídají mezi budovali naší školy. Po práci mohla být i zábava. Vyrazili jsme na představení do Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze, kde se nám moc líbilo. Se třídou 5.A jsme strávili dopoledne u rybníku Bulhar, kde si pro nás starší spolužáci připravili stezku za pokladem. Poklad jsme našli a ještě jsme si společně zasportovali. Zapojili jsme se do „Puntíkového dne“ – den osvěty o nemoci kůže Lupénce. Poslední den měsíce jsme oslavili Halloween v převlecích a plněním různých zábavných úkolů.