1.A – říjen 2022

Barevný říjen aneb měsíc plný zábavy

Druhý měsíc prvňáčků byl velmi nabitý a uskutečnila se v něm zajímavá setkání – beseda, divadlo, výuka venku… V měsíci říjnu jsme se i nadále učili poznávat další nové hlásky, slabiky, slova. Agátka nás také seznámila s panem „Vykřičníkem“. Umíme už přepisovat úhledně vlastní jména a naučili jsme se další pěkné říkanky. S Matýskem se snažíme vymýšlet otázky u slovních úloh (některé jsou o houbách, jiné jsou o nakupování), také si připomínáme, jaké známe mince… Často si ukazujeme geometrické tvary. S Oskárkem jsme se v prvouce ponořili do objevování krás podzimu. Vyprávíme si o zavařování, vymýšlíme pokrmy ze sklizených plodů ovoce a zeleniny. Věnujeme se i povídání o lesních zvířátkách a rostlinách. Díky sluníčku jsme si vyučovací hodiny zpestřili zábavným učením venku. Dětem totiž napsal dopis sám pan SKŘÍTEK PODZIMNÍČEK. Spolu s ním jsme si připomněli stromy, zvířátka, kaštánky, žaludy…. Dětem se vyučování venku moc líbilo. Díky listům a plodům jsme mohli společně tvořit dokonce i matematické příklady! Během hodin výtvarné výchovy jsme malovali obrázky do soutěže KRÁSY PŘÍRODY. V pracovních činnostech se nejvíce dětem líbila práce se stavebnicí SEVA. Některé děti postavily domečky a vilky, rozhledny, další například auta či letadla. Děti se velmi těšily také na první divadélko ve škole. Poprvé k nám zavítalo divadlo první české Popelky – Evičky Hruškové. Spolu se synem zahráli dětem moc veselou pohádku ČERT A KÁČA. Děti si mohly díky šikovným hercům společně zazpívat i zatancovat. Další úsměvy u malých prvňáčků vyčarovali naši milí místní policisté – policista Patrik a policista Daniel. V prostorách u školní jídelny dětem umožnili prohlídku policejního auta, mohli si prohlédnout obušek, vysílačky, pouta a žáčci pokládali mnoho zajímavých otázek. Na všechny dostaly odpověď, na památku si každý odnesl i kousek policejní pásky. V pondělí 26. října jsme moc rádi podpořili projekt PUNTÍKOVÝ DEN. Cílem tohoto projektu je šířit mezi veřejností povědomí o tom, že lupénka není infekční nemoc. Všem dětem puntíky na tričkách a šatičkách moc slušely. A díky sluníčku vznikly i krásné fotky na našem hřišti. Říjen je také spojený s oslavami HALLOWEENU. Na den plný strašidel, duchů, čarodějů, kostlivců jsme se nikdo nemohl dočkat! Díky podzimním prázdninám, které byly ještě před Halloweenem, se všechny děti s chutí zapojily do příprav svých kostýmů. Na zábavné učení ve třídě plné strašidýlek se všichni moc těšili. A vše dopadlo výborně! Dětem to moc slušelo a práce ve skupinkách se velmi zdařila. Měsíc říjen se nám všem moc líbil, a tak rychle utekl. Kéž i další dny v listopadu se nám vše daří a společně zažijeme spoustu podobně zábavných akcí.

Paní učitelka Dita