1.A – říjen 2021

V měsíci říjnu jsme zvládli probrat naplánované učivo. Z českého jazyka jsme se obohatili o další čtyři nová písmena - E, S, O, P, z uvolňovacích cviků jsme se zaměřili na nácvik horní kličky a na nácvik psaní šikmé čáry shora dolů. Žáci již hezky slabikují a čtou slova z těchto slabik. V matematice jsme u sčítání a odčítání do 5, porovnáváme čísla a zaměřujeme se rovněž na slovní úlohy. Z prvouky jsme probrali práci na zahradě na podzim, ovoce a zeleninu, rozdíly mezi keřem a stromem, ptáky stálé a stěhovavé a nyní se budeme nějaký čas zaobírat tématem Rodina. Děti by měly znát jména rodičů a své datum narození. Učivo prokládáme a obohacujeme angličtinou, kde se zaměřujeme na základní slovní zásobu formou písniček a her. Jsme rádi, že se žáci mohou zúčastnit i akcí - například pořad v hale - Bubny nebo Projektový den 26.10. na téma Podzim a Halloween. Děti i tyto formy práce oceňují a jsou jim prospěšné.