1.A – říjen 2020

Zábavný říjen aneb druhé střípky z 1.A

Druhý měsíc naší společné školní docházky jsme obohatili návštěvou Melicharova vlastivědného muzea v Unhošti, kde proběhla „Výstava zahrádkářských výpěstků“. Zde měly děti možnost prohlédnout si rozmanité plody našich zahrádkářů a pro zpestření si žáci mohli vyzkoušet rýžování zlata. Největší úspěch vzbudila výroba vlastní sopky. Výstava se celkově dětem velmi líbila i díky tomu, že zde byly vystaveny naše vlastnoručně vyrobené slunečnice. Děti se zapojily i do finálního hlasování.

Dne 6.října do naší třídy zavítala lektorka, která měla za cíl děti seznámit s tříděním odpadu prostřednictvím projektu „TONDA, OBAL NA CESTÁCH“. Děti se zaujetím poslouchaly vyprávění lektorky, zhlédly film o skládkách, aktivně se zapojily do třídění odpadu na kartičkách, dokonce vyprávěly, jak samy třídí odpad doma. Děti mě velmi překvapily svými znalostmi. I paní lektorka byla zaskočena, kolik toho prvňáčci znají.

Všechny dny, které děti strávily ve škole, byly zdařilé. Děti se v mnohém polepšily. U některých opadl ostych při čtení, jiní zase začali rychleji počítat a téměř všichni se zapojili do vyprávění v prvouce.

14. října byly školy bohužel celoplošně uzavřeny. Všem nám to bylo moc líto, neboť děti začaly dělat velké pokroky. V hodinách bylo veselo a každý už si našel pár dobrých kamarádů.

Škola nám začala dálkově a my jsme se vídali u počítačových obrazovek. Aby se nám to všem alespoň trochu líbilo, zpestřili jsme si výuku pomocí pohádkových postav. Holčičky jsou „Popelky“ a naše klučičí šídla jsou pro změnu „Spidermani“. Názvy skupinek se dětem moc líbily.

Vždy jsem je každý den pozdravila:

„Dobré ránko, mé spanilé Popelky!“

„Dobré ránko, zdravím své prima pavoučí mužíčky Spidermany!“

A hned nám to šlo veseleji.

Děti musím pochválit. Výuky na dálku se účastnili všichni. Žáci pracovali s chutí, snažili se vydržet třicet minut aktivně počítat, vymýšlet slovní úlohy. Dalších 30 minut jsme se věnovali čtení, výuce nové hlásky, procvičování slabik….

A já dokonce mimo učení poznávám domácí mazlíčky či oblíbené plyšáky.

Společným přáním nás všech je vrátit se brzy do školy. Kéž se naše přání splní co nejdříve.

Velké poděkování a chvála patří také rodičům, kteří se s novou profesí učitele výborně popasovali.

Dita Makovičková aneb Maková panenka