1.A – prosinec 2023

Prosinec v 1.A Prosinec, u dětí asi nejoblíbenější měsíc, nám utekl snad rychleji, než jsme stačili vykřiknout Vánoce. Bylo to tím, že jsme mezi dny s učením měli i chvíle zábavy a zajímavostí. Hned na začátku měsíce jsme plnili pekelné úkoly ve sportovní hale, kde si pro nás starší spolužáci z 9. ročníků připravili „Čertoviny“. Všem pekelníkům patří pochvala a velký dík pedagogům za skvělou organizaci. Také nás navštívil sám Mikuláš se svým doprovodem. Naštěstí si nikoho s sebou nevzal, i když se několik dobrovolníků ke svým hříchům přihlásilo. Slíbili ale nápravu, tak vše dobře dopadlo. Dětem se moc povedly obrázky, které vytvářely v hodinách VV a odnesly si je domů jako dárek. V hodinách používáme interaktivní tabuli a velmi často se s ní učí pracovat i děti. Za pokroky je moc chválím. V předposlední den školy jsme šli do muzea, kde jsme si prohlédli výstavu betlémů. Paní Štěpánová nám o nich řekla mnoho zajímavostí, které jsme si zopakovali při následné vycházce po Unhošti. Navštívili jsme i pohyblivý betlém v knihovně. V okolí školy jsme nazdobili několik stromů pro ptáčky a zvířátka. A už tu byl poslední den školy v roce 2023. Svátečně jsme si vyzdobili třídu, společně si zazpívali na chodbě a už jsme se těšili na dárky, které na nás ve třídě čekaly. Při čaji a cukroví jsme losovali ještě tombolu a pak jsme museli uklidit tu spoustu papírů a obalů od hraček, které jsme dostali. Teď už nás čekalo tolik očekávané volno a na viděnou v roce 2024.