1.A – prosinec 2022

Zasněžený prosinec aneb těšíme se na Vánoce

Začátkem měsíce jsme si užívali veselé hrátky s čerty ve sportovní hale. Naši starší a zkušenější čerti z devátých tříd si pro nás připravili mnoho zábavných aktivit. Někde bylo zapotřebí dostatek postřehu, jinde dobrá paměť, někde rychlost, také šikovné ruce či hbité nožky… Všechny hry se dětem velmi líbily!

5. prosince jsme s velikou netrpělivostí očekávali příchod čertů, andělů a Mikuláše do naší třídy. Všichni opravdu přišli a děti jim s chutí zazpívaly, zarecitovaly básničku a přidaly slib, že budou příští rok o velký „čertovský vous“ hodnější. Po slibu přišla štědrá nadílka.

Celý den byl pro děti moc zdařilý, neboť opět jsme měli projektový den v duchu „Čertovského učení“. K velmi oblíbené aktivitě patřilo skládání slov z ďábelského horkého kotle.

V dalších dnech jsme se s Agátkou učili dál poznávat nové hlásky. Snažíme se společně úhledně psát další psací písmenka a slabiky. Matýsek nás také moc nešetří, vzal nás už do světa šestky, dává nám těžší slovní úlohy a musíme také hledat v matematickém bludišti nám už známá probraná čísla.

A zvědavý a upovídaný Oskárek nás provázel ročním obdobím – královnou ZIMOU. Naštěstí i pár dní bylo opravdu jako ze zimních pohádek. Byl sníh a ledovka, mrzlo, také jsme mohli s radostí sledovat padání vloček ze školních oken. Ani jsme se nestačili na chviličku zastavit, tolik bylo práce. Také jsme s velikým srdíčkem malovali a vyráběli andílky pro babičky a dědečky v domovech.

A najednou tu byla středa – 21. prosince. Náš poslední společně strávený den v naší třídě, poslední den v roce 2022. Byl to den pěkný, veselý, dárečkový… Každý z nás se nějak dětem předvedl, někdo pobavil vtipy, jiní zpívali, byly i hádanky, a dokonce i kouzla!

Ježíšek také přišel a dárečky se moc a moc líbily. Všichni jsme si popřáli, nechť každý z nás má ty nejkrásnější a nejveselejší Vánoce!

A už teď se budeme všichni zase na sebe moc těšit, setkáme se poprvé 3. ledna. Hurá!

Já už se všech nemůžu dočkat a těším se, až si společně budeme vyprávět, jaké jsme prožili vánoční prázdniny. Kdo ví, co nás všechny společně hezkého čeká už za pár dní v lednu :-)

Veselý příchod Nového roku, všem hodně a hodně lásky přeje p.u. Dita