1.A – prosinec 2020

Poslední měsíc v symbolickém roce 2020 se nám ve škole velmi dařilo a také bylo pěkně veselo. Dne 4. prosince jsme si společně s dětmi uspořádali „Čertovsko-andělské učení“.

Děti se převlékly za zlobivé čertíky a hodné anděly. Mezi námi nesměl chybět Mikuláš a kdo jiný by se měl zhostit téhle role než náš Mikolášek. Čertovské učení se dětem moc líbilo. Všechny úkoly zvládly na výbornou. Projektový den si děti pochvalovaly a přejí si takových dnů více.

Jelikož děti byly celý rok vzorné a šikovné, tak jim Mikuláš zanechal drobný dáreček, jehož součástí bylo i pero. Většina dětí si za pár dní po nadílce zkusila perem napsat první písmenka a slabiky. Tyto pokusy se zdařily a já z toho měla velikou radost. Některým to šlo mnohem lépe než naší tužkou "tlusťoškou!".

V matematice se dětem daří rychleji pamětní příklady. Nikdo se už nebojí rozkladů. Začínáme čtení trojslabičných slov. Opis a přepis slov má také většina dětí bez chybiček. Ve výtvarně výchově jsme poprvé zkusili malování křídou. Děti malovaly krásné anděly a musím přiznat, že se všem žáčkům moc povedli. Andílky děti stříhaly a lepily také v pracovních činnostech.

Velké veselí nastalo 18. prosince. Poslední den před prázdninami jsme si ve škole parádně užili. Děti přišly hezky svátečně oblečené. Čekalo nás divadlo. Každý žáček si připravil krátké vystoupení pro všechny kamarády ve třídě. Každého z vystupujících čekal potlesk a pochvala od paní učitelky.

A nakonec přišlo už samotné rozbalování dárečků. Všechny děti výskaly radostí a těšily se na to, co v papírku asi bude.

Chlapci dostali krásného robota a holčičky čekalo překvapení v kouličce – drobný pejsek.

Celé páteční dopoledne provázela příjemná vánoční atmosféra, nechybělo ani mlsání cukroví.

Na závěr už nezbývá nic jiného než popřát veselé Vánoce, zdravíčko, hodně lásky od rodičů, prarodičů, paní učitelky, mnoho prima kamarádů…

Mějme se rádi a neztrácejme dobrou náladu!

A v lednu na viděnou.

Dita Makovičková