1.A – Projektový den 26.10.2021

Projektový den se konal 26. října. Naše třída 1.A si zvolila téma Podzim. Žáci byli rozděleni do čtyř skupinek po šesti a práce měla pět sekcí. Nejprve jsme krátce pohovořili o podzimu. Poté každá skupina obdržela velký květináč a žáci vytvářeli aranžmá z přírodních materiálů - okrasné traviny, listopadky, drátovec, šišky, kaštany,…Byli jsme předem domluveni, že po tvorbě zajdeme na místní hřbitov a květináče umístíme na opuštěné hroby nebo na hroby předků. Po návratu do třídy jsme tvořili koláž z podzimních obrázků, kterou jsme si ve třídě vystavili. Zároveň máme vystaveny skřítky z dýní a přírodních materiálů. Využili jsme i pracovní listy a omalovánky s podzimní tematikou. Zbylé obrázky jsem dětem rozdala. Chtěla bych velice poděkovat rodičům za vydatnou pomoc - potřebné obrázky a dekorace. Poslední hodinu jsme zhodnotili naši práci. Reakce všech dětí byla kladná. Zažily jiný typ celodenní výuky, do které se promítly mezipředmětové vztahy z prvouky, pracovních činností, výtvarné výchovy, tělesné výchovy a v podstatě všech ostatních předmětů. Žáci určitě chtějí podobný den brzy zopakovat, jelikož různorodost výuky zábavnou formou přináší nové rozměry. Šlo nám i o vzájemnou podporu, spolupráci a tmelení kolektivu.

Mgr. Alena Kubányiová