1.A – listopad 2020

Střípky z lístků aneb listopad je tady

První dny v listopadu jsme navázali na minulý měsíc a společně pokračovali v učení na dálku. Každý den jsem se potkávala se šikovnými Popelkami a statečnými Spidermany. Tyto skupinky se pravidelně střídaly. Dětem se úspěšně vše dařilo – počítání, čtení, malování, vyrábění…

Požádala jsem děti o fotky z období našeho online vyučovaní. Překvapilo mě, že spoustu dětí pomáhalo mamince dokonce i s pečením. Pekly se štrůdly, koláče, ba i domácí pečivo! Některé děti pomohly s úklidem. Měla jsem z fotek od dětí velikou radost.

Každý den jsme si však čím dál více přáli, ať už se brzy opět shledáme ve škole. Netrvalo dlouho a přání nám bylo splněno!

18. listopadu jsme mohli opět vzít aktovku na záda a vyrazit zpět do školních lavic. Vstávání všem ze začátku zlehka nešlo a někteří nemohli ani dospat, ale nakonec jsme se všichni společně potkali ve škole.

Děti už se nemohly dočkat svých kamarádů a paní učitelky. Podobně jsem se na děti těšila i já. Má radost byla opravdu veliká, jen škoda, že to přes roušku nebylo moc dobře vidět. Děti přišly všechny a několik dnů bylo plně obsazených všech 30 židliček.

Vrátili jsme se zpět do fyzické výuky. V pracovních činnostech děti vyrobily krásné lampičky, dokonce jsme vytvářeli umělecká díla s dětmi oblíbenou modelínou. Ve výtvarné výchově se děti učily zapouštět barvy, podařily se i podzimní sluníčka. Všechno se nám moc dařilo. Děti jsou šikovní počtáři, a dokonce mezi sebou máme i mnoho výborných písařů a písařek. Do některých písanek je veliká radost nahlédnout. I ve čtení jsme už většina udělala pořádný kus práce. Velmi mě těší, že se děti učí vzájemné spolupráci a společně vytváří krásný kolektiv.

Listopad končí. Utekl nám jak voda. Na dveře nám klepe prosinec a už se moc těším, až si s dětmi společně vykouzlíme tu správnou vánoční atmosféru.

Dita Makovičková