1.A – leden 2023

Sladký začátek a tuze voňavý konec měsíce ledna

Dne 3. ledna jsme se po Novém roce všichni sešli v naší třídě. Děti přišly s úsměvem a hned byly moc spokojené, že na ně ve třídě čeká velké překvapení – lavice byly totiž připravené místo sezení po dvou, po čtyřech. Celý první školní den se nesl s radostí a pohodou. Začali jsme společnou snídaní ve třídě. Paní kuchařky nám uvařily moc dobrý teplý čaj. K čaji dostaly děti svůj koblížek z naší báječné pekárny. Všichni si moc pochutnali, protože měli koblihu se svou oblíbenou náplní (díky spolupráci rodičů) a ve třídě se nám také objevilo pár cukrových vousáčů. Po dobré snídani nastalo dlouhé vyprávění o Vánocích, Ježíškovi, jak děti jezdily na návštěvy k prarodičům a jak někteří stihli dokonce i lyžování! Od čtvrté hodiny jsme se pomalinku zábavnými aktivitami přibližovali k opakování s Agátkou a Matýskem. Další dny ubíhaly jako o závod. Naučili jsme se pár nových hlásek, začali jsme psát perem – zde posílám všem malým písařům velikou pochvalu, většina stránek v písance je moc pěkných! A komu to ještě úplně všechno moc dobře nejde, tak ví, že se vyplácí být trpělivý a pomaličku se to bude každým dnem zlepšovat. Matýsek nás seznámil s číslem 7 a s číslem 8. Žáčci už také umí porovnávat, umí zapsat číslo na číselnou osu, zvládnou slovní úlohy. Oskárek nás společně s paní Zimou provedl jejími krásami a zasněženou přírodou. Připomněli jsme si život zvířátek v lese v zimě a jak v chladném počasí pečovat o ptáčky. Ve výtvarné výchově se všem moc povedly obrázky Tři králů nebo obrázky ledního medvídka se šálou. Své vědomosti a chytré hlavičky jsme ukázali paní lektorce z programu „Tonda Obal“. Děti si společně s paní lektorkou připomněly třídění odpadů a také jsme si ukázaly, jak se tříděný odpad dá využít. 24. ledna jsme vyjeli už podruhé z naší školičky směrem do našeho hlavního města, Prahy. Naším cílem byl projektový den mimo školu – Národní zemědělské muzeum. Volba návštěvy tohoto muzea byla ta nejlepší! Nachází se zde mnoho zajímavých expozic, výstav, sálů… Děti si tady užily opravdu mnoho skvělé zábavy (vaření receptu na tabletech, chytání ryb pruty v potoce, hledání cestičky z Krtečkova bludiště, nákup potravin a následné vydání účtenky…) Velký úspěch sklidil také program „Pod lupou“. Každý se na chviličku stal vědcem, pracoval v laboratoři, zkoumal semínka pod mikroskopem… Své hudební nadání jsme zase mohli ukázat na oblíbeném společném zpívání s dětmi z Komendy na chodbě. Dětem se tato společná hodinka každý poslední pátek v měsíci opravdu moc líbí! Veliká radost byla u nás poslední den v měsíci lednu. 31. ledna se děti těšily na své první vysvědčení. A bylo u všech opravdu moc hezké! Všechny děti našly na vysvědčení jen samé jedničky a také pochvalu. K vysvědčení za svou pilnou práci a aktivitu dostaly na krk voňavé perníkové medaile s jedničkou. A každý školáček také dostal dáreček od paní učitelky. Holčičky roztomilého pejska, kluci svou barevnou příšerku. Poslední den v tomto měsíci byl krásný, děti zářily štěstím. Kéž se všichni tak radujeme i na konci června. Některé děti přeci jen musí trošičku více přidat, častěji trénovat čtení, počítání, zkoušet opis a přepis slov. A už něco bouchá na školní dveře… to bude asi pan měsíc ÚNOR. Tak na viděnou v únoru!

paní učitelka Dita