1.A – leden 2022

Se třídou nadále pracujeme podle plánu. V českém jazyce jsme probrali písmena V, Z, D, K, Š, R a v současné době pracujeme s dvojhláskami AU - OU - EU. Mezi dětmi se mírně začíná projevovat rozdílnost v kvalitě čtení. Proto je opravdu nutné, aby žáci každý den čtení procvičovali. V písance jsme psali psací l, e, u, m, i, a, o, s, p, t, j. Ačkoli dětem zdůrazňuji, že zde jde o čitelný a úhledný rukopis, někteří jedinci krasopis berou spîše jako závod. Přesto musím zdůraznit, že celá třída ušla o velký krok dopředu. Výuku doplňuji pracovním sešitem Zdokonalujeme čtení a interaktivní učebnicí. Pomocníkem je nám i internet, kde využíváme výukové programy. Rodiče mají kontrolu probraného učiva na Teams, kam každý den zapisuji učivo. Zároveň máme Zápisník prvňáčka, do kterého zapisuji známky a nalepuji motivační samolepky. Datumy pîšeme každý den do všech pracovních sešitů, proto mají rodiče jasný přehled učiva. V matematice jsme u čísla 10 - porovnáváme, vyznačujeme na číselné ose, sčítáme a odčítáme a pracujeme se slovními úlohami. Výuka je rovněž obohacena různými pracovními listy, které využíváme hlavně v kroužku Procvičování každý pátek. Prvouka je předmět spíše oddechový, kde témata Zima; Zvířata v zimě; Oblékání v zimě; Ptáci stálí a stěhovaví; Rodina; Části těla; Jídelníček a stolování, nečiní potíže. Každé úterý a čtvrtek je kroužek angličtiny a slovíčka i pokyny se snažím zařazovat i v rámci mezipředmětových vztahů. Musím zdůraznit, že se v této třídě pracuje velmi hezky a pracovní morálka je u všech dětí více než dobrá. Rovněž tak spolupráce s rodiči, kteří se svým dětem plně věnují a dbají na jejich každodenní přípravu. Proto výsledky za pololetí byly na výbornou. Přála bych si, aby tento stav vydržel co nejdéle. Jako přílohu dávám fotky z TV - hry na sněhu a z naučného programu Les a jeho obyvatelé.

Mgr. Alena Kubányiová