1.A – duben 2023

Duben plný zábavy, dobrých skutků a kouzel

Začátek měsíce proběhl ve znamení velikonočních oslav a nadílek. Většina dětí si vyrazila s rodiči i někam na výlet, či za návštěvou babiček a dědečků. My si první setkání v měsíci dubnu zpestřili pohádkou od hereckého souboru Evy Hruškové – Princezna se zlatou hvězdou na čele. Děti moc rády s herci spolupracovaly a po skončení představení také obdivovaly nádherné loutky. Po Velikonocích jsme s úsměvem pozvolna naskočili do školních povinností. Čekali na nás nové hlásky, psaní nových malých psacích písmenek, čtení delších textů, tvoření vět a také několik nových básniček. S Matýskem sčítáme a odčítáme čísla do 15. Procvičujeme si rozklady, zakreslení čísel na číselné ose, čísla porovnáváme a poradíme si i s nejednou slovní úlohou. Učíme se také názvy těles, opakujeme si geometrické tvary… Ve výtvarné výchově jsme si nakreslili jarní květinky, zeměkouli, čarodějnice…. Zábavné sportovní aktivity jsme si vyzkoušeli ve sportovní hale s lektory z LABYRINTU z Kladna. Akce měla název „Zboříme ledy“. Děti pod vedením lektorů absolvovaly různé sportovní soutěže. K těmto aktivitám bylo kromě fyzických schopností, potřeba také umět číst, orientovat se v prostoru, někde se prověřila i znalost geometrických tvarů, nejdůležitější bylo vždy si ve skupince umět poradit. Říct si, jak se to nejlépe všem povede – zkrátka umět zvolit správnou techniku a strategii. Musím říci, že i když jsou to ještě malí školáčci, byla jsem na děti velmi pyšná. Moc si hezky pomáhaly, byly k sobě slušné, pracovaly s klidnou myslí… Duben patřil také tématu ochrany přírody. I na to naše městečko jsme nezapomněli. Rádi jsme se zúčastnili akce s názvem „Ukliďme Česko – naše město“. Všichni jsme se na to vhodně oblékli, obuli, vzali jsme si ochranné rukavice a pár odpadkových pytlů a šup už jsme kráčeli sbírat odpadky v okolí školy. A našli jsme toho dost! Naši čistou zeměkouli jsme si také vyrobili ve výtvarné výchově, každý si ji držel svými vystřiženými ručičkami a dolepil své dobré srdíčko. Nejvíce jsme se přesto těšili na tradiční oslavu Čarodějnic. 28. dubna jsme si díky projektovému dni – Čarodějnickému učení – tento svátek připomněli a plnili jsme tak několik kouzelných úkolů. Vyzkoušeli jsme si práci v různých družstvech. Vše se dětem moc povedlo, vše plnily s velikou chutí. Práce ve skupinkách se také moc dařila. Nejvíce se dětem líbily aktivity v hale, žáci z 9. tříd si tam připravili moc veselé soutěže v duchu čarodějnic. Pátek se opravdu moc vydařil, i když kouzelníci a čarodějnice vypadali hrůzostrašně, byly to ve skutečnosti naše moc milé a šikovné děti z 1.A. Duben končí a už to všude kvete, voní, začíná měsíc květinkový. Nechť je pro nás všechny moc veselý a úspěšný.

Dita Makovičková