1.A – červen 2022

V červnu si 1.A užila mnoho hezkých akcí. Krásný byl výlet do zooparku Zelčín, kam jsme vyrazili společně s dalšími třídami z prvního stupně. Byli jsme vpuštěni do velké ohrady plné zvířat - lam, koz, oveček, poníků a drůbeže, které děti směly krmit granulemi od paní ošetřovatelky. Zvířata byla zvyklá na děti, nebála se, mláďata skotačila a mnohé ovečky a kozy se nechaly podrbat a pomazlit. Všechny děti se také svezly na velkém koni, mnohé poprvé v životě. Na rozloučenou se zooparkem každý dostal v restauraci výbornou palačinku. Hezká a velmi poučná byla akce Bezpečný pes, kdy k nám zavítali kynologové se školenými pejsky, na kterých nám předvedli, jak se chová pes, který se bojí, který je naštvaný či který si chce hrát. Zejména se ale děti naučily, jak se chovat v přítomnosti takového psa, pokud například není na vodítku nebo je uvázaný u obchodu. Děti v následující hodině namalovali kynologům obrázky naštvaného pejska a člověka, který se chrání, aby ho nemohl pes zranit. Obrázky jim udělaly velikou radost. Nejslavnostnější akcí však bylo Pasování na čtenáře, které proběhlo 3 dny před vysvědčením v Melicharově vlastivědném muzeu. Děti přednesly všechny básničky, které se krásně naučily, nikdo se nezapomněl se čtením svého textu z Čítanky. Deváťáci nakonec pasovali každého přítomného žáčka na rytíře čtenářského řádu.