1.A – březen 2022

Z českého jazyka jsme ve Slabikáři probrali písmena b, č, ž, ř, ch a f. Děti již znají převážnou většinu písmen. Zlepšila se i grafická motorika a většina žáků píše úhledným a čitelným písmem. Z matematiky počítáme do 15 a žáci mají znát rozklady čísel 1 až 10. S přechodem ještě nepracujeme. Během hodin matematiky procvičujeme slovní úlohy ( tvoření příkladu, otázky a odpovědi ), porovnáváme čísla, pracujeme s číselnou osou a sčítáme i odčítáme do 15, opakujeme geometrické tvary. V prvouce bereme Jaro - Jarní měsíce, kytky, mláďata. Děti by již měly znát adresu, své narození a svátek. Z akcí byla recitační soutěž, v níž za naši třídu recitovali Tereza Křemečková, Jan Rybička a František Kaláb. Chtěla bych poděkovat panu Novobilskému za jeho ukázkovou hodinu TV, kde si děti vyzkoušely různé aktivity a soutěže. Děkuji i rodičům za spolupráci ve všech oblastech týkajících se školy.