5.C – březen 2024

Březen - za kamna vlezem. Jak výstižné speciálně pro tento rok. Ale zase byl začátek tohoto měsíce ve znamení doznívajících jarních prázdnin. Tak úplně nevím, jestli to jsou nás ty správné povzbuzující momenty. No, co. V jedné písni se zpívá: „Jaký si to uděláš, takový to máš!“ A o tom to je:-) Posuďte, jak jsme byli vytížení: 11. 3. jsme obdrželi milou zprávu. Výtvarná práce Davida Vu byla v soutěži pod názvem Zázrak jménem voda oceněna a bude vystavena v čítárně Městské knihovny v Kladně. GRATULUJEME!!! 18. 3. naši třídu v soutěži v hláskování anglických slov na rychlost a přesnost Spelling Bee Contest reprezentovaly Julča a Emča. DĚKUJEME!!! Od 21. 3. probíhá výuka podle malilinko upravených rozvrhů, a to z důvodu organizačních změn ve škole. ZVLÁDLI JSME TO!!! 27. 3. proběhlo v naší třídě Učení naruby. Séba a Eda nás provedli zajímavou hodinou matematiky a Kuba O. a Janek zase zajímavou hodinou angličtiny. POVEDLO SE!!! V tomto měsíci jsme začali pracovat na skupinových nebo individuálních projektech, protože se účastníme Projektové olympiády. Letos se naše škola zapojila poprvé, tak uvidíme, zda budeme úspěšní. ŠLI JSME DO TOHO!!! V českém jazyce jsme dokončili osvojování si učiva o přídavných jménech a vrhli se na zájmena. Trochu jsme plavali v tvoření správných tvarů zájmena JÁ, ale PEPU nebo PEPOVI pomohlo. Probíhaly práce na projektech -na vizuální stránce projektů. Povídali jsme si o tradici velikonočních svátků. V matematice jsme zábavnější hodiny měli z geometrie – stavěli jsme z krychlí podle návodů, nebo naopak plány staveb z krychlí zapisovali. V angličtině nás p. učitelka potrápila otázkou What´s the time? Nooooo, ale mnozí z nás měli fakt s hodinami problém i češtině. Natož v Aj:-) Téma školní předměty už bylo lehčí a kromě Velikonoc jsme se dozvěděli nové info o oslavách Dne sv. Patrika. Ve vlastivědě jsme pracovali s mapou světa a mapou Evropy – to nás bavilo. Se zájmem jsme diskutovali o tématu život lidí za války a mezi válkami. Pomalu se někteří z nás začínají připravovat na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia a někteří se ještě rozhodují, zda si troufnou na přijímačky do třídy s rozšířenou výukou matematiky. Asi je dobré si zkusit zažít a prožít trochu vypjaté situace, ale je to věcí každého. Každopádně ŠTĚSTÍ JE KRÁSNÁ VĚC, ale BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE! Myslete na to:-)