4.C – březen 2024

Přehled učiva: ČJ - koncovky podstatných jmen rodu středního a ženského ( vzory), dramatizace pohádkového příběhu, popis prostředí, pozvánka na akci ( slohová výchova), dílny čtení M - pamětné a písemné početní operace s přirozenými čísly, násobení dvojciferným činitelem, seznámení s římskými čísly, konstrukce trojúhelníku, kružnice AJ - téma: Volný čas, Můj dům - nová slovíčka, dialogy, poslech a porozumění textu, Velikonoce ve Velké Británii - nová slovíčka, čtení, překlad, test Vl - Lucemburkové na českém trůnu, Počasí a podnebí, Zemědělství v ČR HV -hudebně pohybové činnosti - taneční kroky, vokální činnosti Akce: 6.3. - Hra o přežití: Zaměřuje se na základní poznatky z přírodovědy. V rámci tzv. hry o přežití zažili žáci dobrodružství prostřednictvím principů světoznámé počítačové hry Minecraft. 14.3. - Primární prevence: Dopravní výchova - pravidla silničního provozu, test. 18.3. - 22.3. - Barevný týden - připomenutí velikonočních tradic. 21.3. - Matematický Klokan - kategorie Klokánek 21.3. - Vítání občánků - Ája, Johanka, Julča, Stelča, Rózka a Viky vystoupily s pásmem básniček a písní na městském úřadu v Unhošti. Moc děkujeme. 26.3. - Velikonoční úniková hra - žáci se v tichosti pohybovali po budově školy, kde hledali a luštili indicie, které je následně přivedly k nalezení velikonočního pokladu. 27.3. - Den naruby - někteří žáci si připravili hodiny českého jazyka, matematiky, angličtiny, tělesné výchovy a informatiky a pasovali se tak do role učitele. Všichni měli výuku pěkně připravenou a "učitelování" jim šlo bravurně.