Výlet do Prahy – 3. ročníky

20.10. se třetí třídy vypravily na výlet do Prahy. Cílem bylo prohlédnout si krásy Starého města. Paní průvodkyně si nás rozdělily do dvou skupin. Vyšli jsme od Prašné brány, prošli Celetnou ulicí až na Staroměstské náměstí. Shlédli jsme orloj a pokračovali dál, kolem Týnského chrámu až ke Svatojakubskému kostelu. Dále na Mariánské náměstí, kde jsme si prohlédli radnici a knihovnu a přes Klementinum na Karlův most. Procházka byla poučná i zábavná. Žáci po cestě hledali domovní znamení, skládali kostlivce, či bloudili v bludišti Klementina jako zedník, který zde kdysi zazdíval slavný jezuitský poklad. Nechyběly ani strašidelné historky, ze kterých nám vstávaly vlasy na hlavě. Jako poslední jsme shlédli dům, ve kterém se natáčely Chobotničky, nakoupili suvenýry a odjeli zpět do Unhoště. Počasí se opravdu vydařilo a těšíme se na další podobné zážitky.