Projektový den ve výuce 4.A – Masopust

Projektový den jsme si naplánovali na „Tučný čtvrtek“, který je posledním čtvrtkem před masopustní „Taneční nedělí“ a je pro něj charakteristické hodování – hodně jídla a pití. A hodování jsme měli v plánu. Děti, ustrojené v maskách, nejprve zhlédly krátká výuková videa a potom pracovaly s textem. Dozvěděly se, jak spolu souvisí MASOPUST, KARNEVAL A PANCAKE DAY, kdy začíná a končí masopustní období a co je pro něj příznačné. Následně vypracovaly pracovní list, kde rozhodovaly o pravdivosti tvrzení, odpovídaly na různé otázky týkající se tématu, podle charakteristiky v textu nakreslily strašidelnou masku Brůny a vytvořily pozvánku na maškarní zábavu. Představili jsme si také Pancake Day (Tuesday) – „Palačinkové úterý“, které je typické pro anglicky mluvící země a odpovídá našemu „Masopustnímu úterý“- poslední den před postní dobou. Žáci přeložili krátký anglický text, seznámili se s novými slovíčky, zapsali si v angličtině recept na palačinkové těsto a ve školní kuchyňce palačinky také usmažili a nazdobili. Konečně jsme mohli hodovat. Všechny palačinky byly lahodné chuti a krásně nazdobené. Palačinkový den se ovšem neobejde bez palačinkového běhu. I ten si děti vyzkoušely na našem školním hřišti a užily si u toho spoustu legrace. Projektový den se povedl.