ZASEDÁNÍ ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU – 17. 2. 2021

Zasedání se účastnili zástupci všech tříd , své zástupce tentokrát neměla 4. A

Omluveni : Andrej z 8. B (lékař) a Eliška z 8. C (nemoc)

Zasedání jsme věnovali těmto okruhům:

1. Technická vybavenost žáků při on-line výuce. Distančně se již učíme dlouho, řada učitelů přistupuje k tomu, že chce být v kontaktu se žáky nejen přes jejich účty. Chce v hodinách mít i kontakt vizuální a přiblížit tak trochu výuce ve třídě, adresně vyvolávat, mít žáky na kameře, očekává odpovědi přes mikrofon. Jsou jedinci, kteří vybavenost mají a normálně komunikují (mikrofon+kamera). Je část žáků, kteří toto vybavení nemají a část žáků, kteří se na nevybavenost vymlouvají a přitom ji mají (jak se obecně ví v některých předmětech technika funguje a jinde najednou nefunguje). Žáci bez technického zázemí budou omluveni svými zákonnými zástupci, aby všichni učitelé věděli, kdo skutečně kameru nemá. Mikrofon je úplný základ komunikace a v případě, že žák opětovně nemůže komunikovat, bude zván do školy k přezkoušení.

2. Fotosoutěž zimní krajina – soutěž je v plném proudu. Možnost zasílat fotky trvá do konce měsíce února (pátek 26.2.) Ve třídách zvyšte účast, bude porota dětská, ale i porota dospělácká a tudíž ceny pro nejlepší fotografy.

1. Soutěžní kvíz organizace Kraje pro bezpečný internet nabízí po vyplnění soutěžního kvízu možnost hrát o atraktivní ceny (chytré hodinky, X box, tablet), zkuste se zapojit a namotivovat spolužáky ve svých třídách.

2. Podněty ze tříd – od žáků z 2. stupně zazněla prosba na sjednocení zadávaných prací od jednotlivých učitelů, také na dodržování času vyučovacích hodin (zachování přestávek na odpočinek)

3. Návrhy koordinátorek – uspořádejte ve třídě akci, kterou budou poté vaši zástupci prezentovat na webu, na parlamentu. Fantazii se meze nekladou – různé soutěže, kolektivní hra přes Kahoot, vytvořte nástěnku k prezentaci na webu s tématikou – můj domácí mazlíček, můj kuchařský výtvor, Masopust apod. ČEKÁME NA VAŠE NÁPADY.

Příští zasedání opět 17. 3. v 16hodin, těšíme se na akci některé ze tříd.

Koordinátorky DV a IH