5.B – září 2020

V závěru loňského školního roku jsme se setkali s novým způsobem výuky. Pro některé z nás bylo učení se on-line zábavné, ale všichni jsme postrádali kontakt s ostatními spolužáky. Proto jsme se těšili na letošní první školní den. Přišli všichni. Sláva!!! To bylo radosti.

První školní měsíc jsme zjišťovali, co si pamatujeme z jednotlivých předmětů. Snažili jsme se co nejrychleji dostat do tempa, abychom mohli odstartovat 5. třídu co nejdříve. Společně to dáme. Také jsme se zapojili do soutěže, kterou v rámci osvětové kampaně „Rozsviťme Českou republiku“ pro podporu pacientů s roztroušenou sklerózou vyhlásilo místní Melicharovo vlastivědné muzeum. Soutěžilo se o nejhezčí namalovanou či nakreslenou slunečnici.

Jsme hrdí na to, že se z naší třídy zúčastnilo 23 žáků. Abychom ukázali, jak je důležité si pomáhat, odevzdali jsme výtvor sice jeden, ale podíleli se všichni přítomní společně. Tentokrát jsme si zašli na návštěvu ke známému malíři Vincentu van Goghovi a zkusili malovat v jeho stylu. Inspiroval nás jeho slavný obraz Slunečnice. Posuďte sami, jakými jsme byli žáky. Každý maloval část a teprve seskupením jednotlivých částí jsme vytvořili konečné dílo. Ukázka naší práce pochází z Unhošťských listů, kde byla takto uveřejněna.

V rámci prohlídky zahrádkářské výstavy jsme absolvovali velmi zajímavou přednášku s praktickou ukázkou paní Horné, která nás zasvětila do techniky nazývané carving, tedy vyřezávání ovoce a zeleniny. Stejně poutavé vyprávění s ukázkami přírodnin pro nás připravila i paní Štěpánová. Ta má pro nás vždy nějaké překvapení. Tentokrát rýžování zlata a sopečný výbuch. Obě si zaslouží naše velké poděkování.

V současné době máme omezenou tělesnou a hudební výchovu. Můžeme se tedy naplno projevit pouze ve výtvarné výchově nebo pracovních činnostech. Tak s chutí do toho. Fantazii se meze nekladou.