6.B – duben 2022

Duben 6.B

Naše třída se ve dnech 4.- 8.4. zapojila do akce barevný týden. Na třídnické hodině jsme se domluvili, v jakých barvách budeme daný den chodit oblečeni do školy. Pondělí – růžová, úterý – modrá, středa – šedá, čtvrtek – bílá, pátek – černá. Každý den jsme si udělali společnou fotografii v oblečení dané barvy.</p. V hodině fyziky jsme si vyzkoušeli výrobu suchého ledu. Paní učitelka dala suchý led do hrnce a pak na něj vylila horkou vodu. Pozorovali jsme, jak se začíná voda odpařovat.

V tomto měsíci se Dominika Tumová a Jakub Hartmann zúčastnili okresního kola Matematické olympiády. Jakub se umístil na 9. místě a Dominika na 12. místě. Navíc Jakub reprezentoval naši školu i v okresním kole Biologické olympiády, kde skončil na 13. místě. Děkujeme oběma za reprezentaci.

V hodině anglického jazyka jsme dělali projekt na téma My favourite animal.

Před velikonočními prázdninami jsme předali paní ředitelce tašku sladkostí pro naše ukrajinské spolužáky, které jim třídní učitelé předali. Doufáme, že jsme jim sladkostmi udělali radost.

Hned po prázdninách nás čekala soutěž ZŠ Unhošť má talent, na které jsme podpořili jako diváci Abigél, která vystupovala s ukrajinskou písničkou v kategorii 4. až 6. tříd. Abigél se písnička moc povedla, a tak od poroty získala plný počet bodů. Spolu s Monikou Rambouskovou se umístila na 1.místě. Gratulujeme.

V pátek 22.4. proběhl projektový den Den Země. Šesté ročníky vyráběly hmyzí domečky. Pan školník nám připravil konstrukci domečku ze dřeva a naším úkolem bylo dodělat přepážky a jednotlivé části vyplnit. Někteří sbírali kamínky, někdo řezal pilkou laťky do domečku, děvčata stříhala proutky, zkrátka každý se do stavby domečku zapojil. Práce nám šla hezky od ruky. Po naplnění všech částí domečku jsme navrch připevnili drátěnku, aby obsah nevypadl.

V měsíci dubnu jsme v hodinách pracovních činností vyráběli čarodějnice. Matěj s Vaškem a Kubou nás naučili plést velikonoční pomlázku, vyzkoušeli jsme si barvení a zdobení vajec voskem. V hodinách výtvarné výchovy jsme kreslili čarodějnici s použitím barevného papíru. Pomocí vatových tyčinek jsme malovali rozkvetlou sakuru.

V týdnu od 26.- 28.6. proběhl sběr papíru. Dohromady jsme odevzdali 578,5 kg papíru.

Duben je u konce. Už se těšíme na květen, kdy nás čeká přespání ve škole.