Výtvarná přehlídka „BOJ S PANDEMIÍ“

Ještě jednou bychom všem chtěli moc poděkovat za zapojení do projektu výtvarné přehlídky Boj s pandemií. Bylo velmi těžké udělat užší výběr děl pro celostátní přehlídku a je třeba říci, že celá řada děl, která nepostoupila dále, je velmi dobře technicky i výtvarně propracovaná. Někdy sehrávaly roli maličkosti, jako projev osobního příběhu, emocí, které obraz vzbuzuje a další. Tedy nepostup neberte jako neúspěch.

Listina postupujících

Informace o přehlídce

Organizátoři, kterými jsou Univerzita Karlova, Slovenský inštitút v Prahe, Česká centra a spolek W&ART z.s. v partnerství se Svazem měst a obcí České republiky, pod záštitami předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radka Vondráčka, ministra školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Roberta Plagy a Asociace krajů České republiky, vyhlašují tříetapovou československou výtvarnou přehlídku s názvem ”BOJ S PANDEMIÍ” k uctění těch, kteří v každodenním životě dělali, resp. dělají maximum, případně obětovali své zdraví a v některých případech i životy pro to, aby dopady celosvětové pandemie byly pro občany naší země co nejmenší. Děti ze základních škol, studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol v České a Slovenské republice, ale i individuální zájemci, se mohou zapojit a tvořit díla na zadání:

“NAŠI DNEŠNÍ HRDINOVÉ”

nebo

“JAK TO VIDÍM A CÍTÍM JÁ“

Ti nejúspěšnější budou oceněni a jejich díla budou představena na výstavách BOJ S PANDEMIÍ nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.

Hlavním cílem výtvarné přehlídky je dát impuls mladým lidem, ale i dalším umělcům, k zamyšlení nad vlnou pomoci potřebným lidem v regionech či nad dramatickými situacemi při záchraně zdraví a životů. Předpokládáme tvorbu spojenou a inspirovanou útlumem společenského života, smutkem z osamělosti, nemoci či dokonce ze ztráty blízkého člověka. Stejně tak očekáváme zachycení projevů radosti z úspěchů, uzdravení, či ze shledání odloučených lidí. Výtvarná přehlídka přináší i možnost zachytit změny v běžném životě, které pandemie přinesla.

Jsou stanoveny čtyři věkové kategorie (věk dovršený v roce 2020):

• A) do 10 let
  • B) do 15 let
  • C) do 19 let
  • D) do 26 let

V rámci československého kola budou oceněni vždy v každé kategorii nejúspěšnějších autoři  děl, přičemž finanční odměny na ceny věnuje Burzovní nadace Českomoravské komoditní burzy Kladno.