Sherlock Holmes a Tajemství unhošťských mlýnů

Věděli jste, že naše město kdysi navštívil Sherlock Holmes? Skutečně – byl povolán do Unhoště k jednomu tajemnému případu, jenže ho nestihl vyřešit a proto tento úkol čeká právě na vás. Vydejte se spolu s námi ve stopách Sherlocka Holmese a rozluštěte dávné tajemství unhošťských mlýnů.

Čeká vás venkovní úniková hra, která vás provede nejkrásnějším okolím Unhoště. Na trase dlouhé přibližně 11 km budete luštit šifry, řešit rébusy a odhalovat postupně střípky dávného příběhu. Dočká se záhada unhošťských mlýnů po více než 100 letech konečně svého vyřešení?

Co budete potřebovat

Hlavně bystrý úsudek, mobilní telefon se čtečkou QR kódů a připojením k internetu, tužku a papír. Nezapomeňte také na pořádnou svačinu, dostatek pití a pohodlné boty – trasa měří 11 kilometrů.

Jak přečíst QR kód na iPhone, iPadu či iPodu?

1. Spusťte aplikaci Fotoaparát z domovské obrazovky, ovládacího centra nebo zamykací obrazovky vašeho zařízení.
  2. Držte zařízení tak, aby byl QR kód zřetelně v aplikaci Fotoaparát zobrazen.
  3. Vaše zařízení rozpozná QR kód a zobrazí upozornění.
  4. Klepnutím na oznámení otevřete odkaz spojený s QR kódem.

Jak přečíst QR kód na Androidu?

1. Pokud vám nefunguje skenování přímo přes aplikaci Fotoaparát, můžete využít aplikace Google, kterou má většina zařízení s Androidem předinstalovanou.
  2. Nabízí se také možnost stažení bezplatné aplikace, doporučit můžeme například tuto QR čtečku.

Pěšky nebo…?

Trasu můžete projít pěšky, projet na kole či terénní koloběžce, odvážlivci i s terénním kočárkem. Počítejte, že vám cesta zabere pěšky cca 4 – 5 hodin, na kole přibližně 2,5 hodiny.

Kde hra začíná

Hra začíná u hlavní budovy školy, na náměstí T.G.M. Z boku na budově školy najdete schránku s obrázkem Sherlocka. V ní si vyzvedněte mapu, načtěte první QR kód a vydejte se na cestu. Až záhadu vyluštíte, odevzdejte vyplněnou mapku do druhé schránky – zařadíte se tak do slosování o 10 deskových her.

Kdy hra začíná

Hra je přístupná od soboty 1. května až do neděle 16. května. Na cestu se můžete vydat kdykoliv, ve všední dny nebo o víkendu, ráno nebo odpoledne, počítejte však, že vám cesta pěšky zabere cca 4 hodiny.

Jak hra probíhá

Ze schránky na budově školy si vyzvedněte mapu. Nebo si ji vytiskněte sami doma, najdete ji zde:

Po načtení QR kódu se dostanete na stránku s částí příběhu. Přečtěte si jej a pak klikněte na tlačítko Vyluštit šifru. Objeví se červený zámeček, klikněte na něj a přečtěte si pozorně zadání šifry. Do odpovědního řádku napište správné řešení – tím odemknete zámek a dozvíte se, kam pokračovat dále a kde hledat další QR kód. Na cestě vás čeká celkem 14 stanovišť. V blízkosti místa, kde je QR kód ukrytý, je vždy obrázek Sherlocka – napoví vám, kde máte začít hledat. V místech s obtížnější orientací vás navedou oranžové šipky s logem Sherlocka. Součástí každé vyluštěné šifry jsou i unikátní klíče, nezapomeňte si je průběžně zapisovat do mapy. Bez jejich pomoci nelze záhadu vyluštit!

Úspěšné pátrání a spoustu zážitků vám přeje

ZŠ Unhošť