GSPORT Cup

Ve čtvrtek 4. 4. 2024 naše škola společně se společností E4S a za podpory FTVS UK a Tatranu Střešovice uspořádala první a pilotní sportovní turnaj pro základní školy svého druhu!

GSPORT Cup (Gaming and Sport) byl výjimečný v tom, že byl rozdělen defacto na dva souběžně hrané turnaje.

V prvním z nich zápolily přihlášené týmy rozdělené do dvou skupin po čtyřech účastnících ve florbale. Tato ryze sportovní část turnaje se odehrávala v unhošťské sportovní hale, kde se hrálo systémem každý s každým, 2 x 8 min.

Druhou část turnaje pak tvořil gamingový turnaj na Playstationech 5, kde se zúčastněná družstva utkávala v hraní NHL 24. Hrálo se opět každý s každým, kdy vždy naproti sobě nastupovali dva hráči jednoho týmu proti jiné dvojici. Zde se hrálo 3 x 4 minuty.

Herní doupě bylo vytvořené ve školní výdejně, kde byly nainstalovány dvě velkoformátové obrazovky a připojeny byly dvě herní konzole s osmi ovladači.

V průběhu celého dne tak každý tým absolvoval tři florbalová utkání v hale a tři utkání na PS5 s gamepady. Výsledky z obou turnajů se sčítaly.

Kromě zástupců spolupořádající firmy E4S, která dodala potřebné herní vybavení a ceny pro nejlepší, byl na turnaj pozván i šéftrenér našeho nejlepší florbalového týmu Tatranu Střešovice, který vybíral nejužitečnější hráče a brankáře.

Turnaje se zúčastnilo celkem osm škol, ale velmi potěšující bylo zjištění, že o turnaj byl mezi školami veliký zájem a museli jsme i několik zájemců odmítnout, protože by při vyšším počtu účastníků byl turnaj příliš časově náročný.

K vidění byly skvělé florbalové zápasy, ale i virtuální hokejové bitvy.

Pověstnou třešničkou na dortu pak byla skutečnost, že náš tým ve složení: M. Beneš (9. B), J. Novák (8. C), J. Krupík (8. C), P. Horký (8. D), D. Tumová (8. B), S. Tumová (8. B), V. Frolík (9. B), A. Bláha (9. B) celý turnaj vyhrál, když jednoznačně opanoval všechna svá florbalová utkání a v gamingové části našel svého přemožitele jen jedinkrát.

Na druhém místě se pak umístily Kamenné Žehrovice. Třetí se umístilo Sportovní gymnázium Kladno.

To, že se nejednalo jen o regionální záležitost dokreslovala účast tří říčanských základních škol. Neméně důležitými účastníky pak byla Základní škola Hřebeč a Slaný.

Celý turnaj proběhl bez jediné chybičky a odměnou všem účastníkům byla skvělá atmosféra, kterou vytvořila bouřící a hlasitě povzbuzující naplněná sportovní hala!

J. Dušek