Projektový den – 7.D

Projektový den ve škole 7. D - Recyklace očima mladého vědce Pro projektový den jsme si vybrali program Recyklace očima mladého vědce. Dnem nás provázeli lektoři z Recyklohraní. Společně jsme se věnovali VZDUCHU a všemu, co je s ním spojené. Dozvěděli jsme se toho o něm opravdu hodně. Jaké má vlastnosti, co o něm lze zjistit, jaké přístroje k tomu využíváme, co vše je jeho složením ovlivněno? Nebo třeba jaké bude počasí. Rozhodně jsme během tohoto dne stihli zabrousit do fyziky, meteorologie, přírodopisu a ekologie a také do pracovních činností, abychom si vyrobili horkovzdušný balón a vyzkoušeli jeho princip. Nakonec jsme si zasoutěžili ve dvojicích kdo bude mít rychlejší vzdušný pohon balónku.