Finanční gramotnost – Abeceda peněz

Dne 21.20.2021 se třídy čtvrtých ročníků – 4.A, 4.B a 4.C – zúčastnily programu České spořitelny nazvaného Abeceda peněz. Žáci se díky interaktivního programu a s pomocí zaměstnance České spořitelny dozvěděli spoustu informací o vyrovnaném, schodkovém či přebytkovém rozpočtu, sami dokázali přijít na to, co znamenají pojmy příjmy, výdaje či ztrátovost. Zjistili, proč je důležité spořit, kde se vlastně berou kovové mince a papírové bankovky, a také to, že i v Čechách máme trezory se zlatými cihlami! Děti si odhlasovaly svůj tým, se kterým plnily jednotlivé úkoly interaktivního programu. Pokud se svými třídními učitelkami dokončí Abecedu peněz, mohou se přihlásit do soutěže České spořitelny. Třídy s nejlepšími výsledky získají vstupenky do kina na novou českou pohádku. Dětem se akce moc líbila – těší se na dokončení interaktivního programu v příštích hodinách. A přihlášení do soutěže? To je přece samozřejmostí!