8.D – říjen 2023

Říjen se nesl v duchu krásného počasí. V jeho polovině jsme se vypravili v rámci fyziky do Národního technického muzea v Praze, kde jsme absolvovali program Energie. Ač jejich exponáty dýchají historií, dá se z nich leccos pochopit a vyzkoušet si. Hodiny tělocviku také díky počasí probíhají povětšinou venku. O hodiny využíváme nejen hřiště, kde se snažíme o co nejlepší výsledky ve školní olympiádě, ale také přírodu, která nabízí spoustu podnětů, jak své tělo posílit a protáhnout. Také jsme si užili besedu s autorem hororových příběhů panem Jane Opatřilem, který knihy pro nás větší děti vydává pod pseudonymem Dan Angus. Poslední knížku, kterou vydal, jsme si mohli koupit i s jeho podpisem. Hooodně zajímavá byla také přednáška v rámci primární prevence s názvem Pohlavní dospělost. S paní psycholožkou jsme otevřeně diskutovali o tom, co a jak se v našem životě musí stát, ale že jsou i situace nepříjemné, kterým je lépe svým chováním předcházet. V angličtině jsme zapojeni do E - twinning, což je projekt založený na spolupráci se zahraničními školami. Dokonce i předmět společenské uplatnění, který nemáme moc v oblibě, nám tentokrát přinesl důležité poznatky z oblasti komunikace. Takové desatero asertivního jednání se v životě hodí úplně každému. Konec měsíce jsme se naopak chopili iniciativy my a připravili jsme si po skupinkách pokusy pro naši "patronátní" třídu 4. A. Naučili jsme se, že je důležité si pokus důkladně vyzkoušet předem sám, abych jej pak mohl nechat vyzkoušet jiné a mohl jim s ním pomoci. Že je zkrátka důležité být připravený.