8.D- duben 2024

Dubnové dny ve škole uplynuly velmi rychle. Do školy za námi zavítal pan přednášející z Chomutova a povídal nám o drogách, se kterými se ve svém životě můžeme setkat. Určitě je dobré vědět, jaké důsledky by požívání těchto látek mělo, a že to ve svém životě nepotřebujeme je nad slunce jasné. Vyhnout se jim, je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Tento měsíc nám paní učitelka třídní naplánovala účast na Filmovém festivalu přírodovědných filmů. Nooo, není to náš šálek kávy, ale když se to koná v Národním muzeu v Praze tak to zas joooo. Po zhlédnutí filmu o mlokovi skvrnitém a besedě s autorem Vítem Lukášem, která následovala, jsme si mohli projít expozice Národního muzea. Bylo to super. Environmentální výchova nás čekala i další dny ve škole. 19. dubna jsme chystali spolu s panem školníkem zahradu na venkovní aktivity a 26. dubna k nám do školy dorazili lektoři z České koalice pro ochranu biodiverzity, aby nám skrz různá témata připomněli Den Země. Pro 8. třídy to bylo Chování ptáků.