7.D – listopad 2022

Listopad nám přinesl náš letošní první výlet. Vybrali jsme si Techmánii v Plzni. Je to celkem blízko, takže cesta rychle utekla a čekala nás spousta zábavy. Vyzkoušeli jsme si několikero fyzikálních pokusů. Mohli jsme vidět na chemii zaměřené představení Hrátky s dusíkem. Na chvíli jsme složili své hlavy v přilehlém Planetáriu a přesunuli se tak do jiné dimenze. Ve škole jsme si zas obohatili znalosti z přírodopisu. Do školy byl totiž pozvaný chovatel divokých ptáků, kteří se v jisté době dostali do prekérní životní situace, a tak jsou nyní v přízni tohoto pána. Nejkrásnější byla majestátní orlice, ale neméně zajímavé byly i sovy, které se prolétly nad našimi hlavami v Sokolovně, kde se akce konala. Tento měsíc nám úžasně zpestřilo plánování "Stezky mladého vědce". Pro dětičky z mateřské školky jsme připravili stanoviště, kde si měly vyzkoušet některou z fyzikálních vlastností věcí anebo zjišťovat nějakou fyzikální veličinu - délku, rychlost, čas a další. Zní to šíleně vědecky, ale vězte, že se nám podařilo to nejen pro děti zjednodušit, ale také je tímto poznáváním úspěšně provést. Tak, aby každý získal odměnu za svou odvahu. Na konci dne jsme doslova padli do lavic a těšili se na odpočinek při zbývajících 2 hodinách našeho vzdělávání. Bavilo nás to a byl to super den. Snad jsme ty mrňavé nadcházející prvňáčky také zbavili obav a budou se do školy těšit. Závěr měsíce tradičně patřil Helloweenu. Kdo mohl, oslnil svou maskou, nebo se alespoň děsivě krásně helloweensky přikrášlil. NEJmasky z každé třídy se pak sešly o velkou přestávku a zasoutěžily si o celoškolní NEJmasku. Zkrátka ten den se dalo ve škole vesele vydovádět a takových dní je také třeba.