6.D – září 2021

Září se nám vyvedlo. Nejen počasím, ale i školně. O tělocvik jsme si užívali čerstvého vzduchu a her. V rámci výtvarné a občanské výchovy jsme si zašli do Melicharova vlastivědného muzea, kde na nás čekala expozice s tématikou Řemesla a obchod. Doprovodným programem byl návrh na přestavbu náměstí u naší školy, který jsme prozkoumali a zamýšleli jsme se nad tím, která z navrhovaných variant by vyřešila situaci u naší školy lépe. Ač jsme žáci a chceme mít kolem školy odpočinkové místo, dopravní stránka věci nám také přišla na mysl. Z muzea jsme si odnesli mapku Unhoště, která nás provedla hrou Poznej Unhošť o občanskou výchovu. V přírodopise jsme se věnovali pozorování přírody. Někteří z nás přinesli mikroskop, další donesla paní učitelka. V hodině jsme pak mohli vidět detailní strukturu mikroskopických preparátů a dalších věcí, které nás zajímaly: minerálů, roušek, .. Ve výtvarné výchově jsme si vyrobili třídní plátno, které každý z nás orazítkoval svou rukou a vlastním podpisem zpečetil, že patří do 6. D. Vypadá to, že absolventské tablo do 9. třídy už máme připravené. Takže teď zbývá pilně se učit :) Zdravíme vás.