6.D – leden 2022

Lednové dny bývají dlouhé, ovšem ve škole byl měsíc leden naplněný snahou a urputným úsilím vytáhnou a udržet pěkné známky, a tudíž uběhl jako voda v potoce. Mnohým z nás se navíc zkrátil případnou karanténou, která zkrátka dohoní všechny. Nebylo to pro nás snadné, ale nám všem se podařilo se s tím vyrovnat, a tak jsou vysvědčení velmi pěkná. Paní učitelka nás za naši práci pochválila a povzbudila nás ke zlepšení těch záležitostí, o kterých si myslí, že je to možné. A co jsme stihli z učení? Ve fyzice poodkrýváme tajemství fyzikálních veličin, v přírodopise se brouzdáme patry lesa a dumáme, jak je to s těmi potravními vztahy a provázaností lesního ekosystému. Zeměpis nás zavedl z atmosféry do biosféry, v dějepise jsme navštívili Egypt i Řecko. Český jazyk věnujeme shodě podmětu s přísudkem, aby nám to šlo už úplně samo a matematika nás zavedla na tenký led desetinných čísel. Velkou přestávku teď tančíme, nebo alespoň pozorujeme nácvik našeho týmu na soutěž ZŠ Unhošť má talent. Držte nám palce, ať se naše vystoupení líbí - snažíme se.