2.A – září 2020

2.A v novém školním roce

V září do naší třídy přišla nová žákyně Erika a nahradila tak Aničku, která se během června odstěhovala, tak jsme stále ve stejném počtu. První týden jsme si stanovili pravidla, podle kterých se všichni snaží ve škole chovat. Pro některé žáčky je to dost těžký úkol a pravidla si musíme stále připomínat. Během září jsme v českém jazyce a matematice hlavně opakovali učivo z první třídy, čtení, psaní a počítání do 20. Všichni opakování zvládají bez větších problémů. Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech jsme malovali a tvořili na téma podzim a s nejzdařilejšími výtvory jsme si vyzdobili nástěnky ve třídě.

S obrázkem slunečnic, který je naší společnou prací jsme se zúčastnili soutěže O nejkrásnější slunečnici, která probíhá v muzeu. Tělesnou výchovu nemáme v 1. pololetí v hale nebo na hřišti. Společně s žáky 2.B a 2.C jezdíme každou středu do Aquaparku do Kladna, kde se děti učí plavat nebo se v plavání zdokonalují.

Děkujeme rodičům, kteří nám do třídy věnovali roušky, papírové utěrky, dezinfekci a tekutá mýdla.

Marcela Kleinová a žáci 2.A