1.B – únor 2024

Přesunuli jsme se do 2. pololetí. Měsíc únor začal jednodenním pololetním volnem a pokračoval v plném proudu. Zažili jsme mnoho akcí, her a společných aktivit. 4. února jsme virtuálně zavítali do elektrárny v Dukovanech. Díky poutavému podání moderátorů skupiny ČEZ jsme se nejen dozvěděli, jak se elektřina vyrábí, ale přenesli se i z lavic do nejstřeženějších prostorů v zemi. 5. února jsme poprvé navštívili knihovnu. Paní Chvojková nás seznámila s mnoha knížkami, které jsou vhodné pro naše prvopočáteční čtení. Během návštěvy jsme prokázali, jak zdatní čtenáři se z nás stávají. 6. února jsme měli zábavné hry na podporu třídního kolektivu. Ve vzdělávacím programu "Zboříme ledy" pořádaný střediskem volného času Labyrint Kladno jsme se učili nejen spolupracovat, ale i více poznat sebe a své spolužáky. 13. února jsme se rozloučili s masopustem. Hned po ránu jsme se vypravili za staršími kamarády do budov na náměstí. V masopustním průvodu jsme přišli i za paní starostkou před městský úřad a do mateřské školky. Paní učitelka je na nás moc pyšná, protože nám to v masopustních maskách velmi slušelo a zapojili jsme se nejen do úžasných pokřiků v průvodu, ale i zpěvu všech písní. 14. února jsme měli poslední třídní kolo recitační soutěže. Po dlouhém rozhodování a hlasování nás všech jsme vybrali Sofinku Ellu a Tomáška, kteří budou reprezentovat naši třídu ve školním kole. 15. února jsme v rámci prevence měli program "První pomoc se záchranářem Markem". V průběhu programu jsme se hravou a zábavnou formou učili základy první pomoci. Dozvěděli se, jak správně telefonovat na tísňovou linku, aby záchranáři přijeli na správné místo (co nejdříve), vyzkoušeli si resuscitaci, naučili se, jak např. zastavit krvácení. 21. února proběhlo školní kolo recitační soutěže u nás na Komendě. Velká gratulace patří nejen Tomáškovi, který skončil na krásném 3. místě, ale také Sofince, která vše zvládla na výbornou. Nastal poslední únorový týden a my si užijeme jarní prázdniny.