1.B – leden 2024

Začal nový rok 2024 a my se po vánočních prázdninách opět sešli ve školních lavicích. Povídali jsme si nejen o dárcích, které nás pod stromečkem velmi potěšily, ale také o zážitcích prožitých v rodinném kruhu nebo s kamarády. Začátkem měsíce jsme si připomněli tradici Tří králů. Paní učitelka nás seznámila s příběhem a poselstvím tří mudrců Kašpara, Melichara a Baltazara a nastínila nám povědomí o důležitosti pomoci druhým. Během celého dne jsme plnili úkoly k tomuto tématu a na závěr si vyrobili slušivé papírové koruny. V polovině ledna jsme se zúčastnili hudebního vystoupení cimbálové muziky „Réva“. Vyslechli jsme široký repertoár hudebních žánrů, zasoutěžili o drobné ceny, ale hlavně si zazpívali mnoho písní společně s hudebním doprovodem kontrabasu, klarinetu, houslí či cimbálu. Během celého měsíce jsme se pilně učili. V českém jazyce známe další písmena, čteme slabiky, slova a krátké věty. V hodinách se snažíme rozvíjet naše čtenářské dovednosti např. při práci ve dvojicích nebo ve skupinách. Učíme se nejen pracovat s textem, ale i vzájemné spolupráci, toleranci a naslouchání druhému. Někteří z nás již doma čtou svou knížku, kterou ve škole prezentují krátkým vyprávěním děje a přečtením malé ukázky. V psaní se učíme malá psací písmena, která spojujeme do slabik a slov. Některé tvary nás pěkně potrápí, ale když se protáhneme a správně posadíme, hned nám jde psaní lépe. V matematice sčítáme a odčítáme do 8, čísla porovnáváme a rozkládáme. V hodinách prvouky jsme uzavřeli tematický celek „zima“ a začali si povídat o lidském těle. Naše ostatní vyučovací hodiny jsou plné písniček, tvoření z různých materiálů, cvičení či pohybových her. Leden ubíhal tak rychle, že tu najednou byl nejen konec měsíce, ale i 1. pololetí tohoto školního roku. Tento den nás čekaly dva důležité okamžiky. Nejprve jsme se zaposlouchali do básniček od různých autorů a poté jsme dostali naše první vysvědčení. Všichni se můžeme pochlubit krásnými známkami, které udělaly radost nejen nám, ale i našim blízkým.