1.A – září 2023

A je to tady! Z bezstarostných předškoláků se stali opravdoví školáci. 4.9. se zahájil nový školní rok a z těšících se dětí se stali žáci. Než jsme se spustili do opravdového učení, prožili jsme den plný aktivit a sportu na školním dveře. A protože vím, že změna od školky je to pro děti opravdu veliká, snažím se činnosti co nejvíce střídat, práci dělat zajímavou a vše prokládat hudbou a pohybem. V některých předmětech jsme využili slunečného počasí pro pobyt venku. Zatím se učíme pravidla pro kooperativní práci ve třídě a pro to, abychom byli aktivní, ve-selý a kamarádský kolektiv. Při získávání nových vědomostí a dovedností často využí-váme i jiné pomůcky např. mazací tabulku, hláskový kobereček, stavebnice, obrázkové kartičky. Hojně využíváme práci s interaktivní tabulí. Ve třetím zářijovém týdnu jsme se aktivně zapojili do celostátní soutěže „Pěšky do školy“ a snaha nebyla vůbec zbytečná. Mezi 430 přihlášenými základními školami se naše ZŠ umístila na 9.místě. Máme svého maskota třídy, kterým se stala strašilka „Větvička“. Darovali nám ji žáci 3.B. kteří ji dostali při návštěvě Botanické zahrady v Praze. Navštívili jsme městské muzeum a prohlédli si výstavu zahrádkářských výpěstků. Zají-mavosti nám k výstavě řekla paní Štěpánová z muzea. Nejvíce se líbily masožravé rost-liny. Poslední pátek v měsíci bylo zahájeno naše společné školní zpívání na chodbě. A teď už hurá do dalšího měsíce.